جهیزیه ازدواج

طرح مهر حضرت فاطمه (س)

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله می فرمایند: «ما بنی بناء فی الاسلام احب الی الله من التزویج »; نزد خداوند هیچ بنایی محبوب تر از خانه ای نیست که از طریق ازدواج آباد گردد.

ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع، جامعه و اجتماع است و میزان اندیشه و تدبر در آن در میزان پیشرفت یا انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیر دارد. ازدواج دارای آثار و نتایج بسیاری است; از جمله: ارضای غریزه جنسی، تولید و بقای نسل، تکمیل و تکامل انسان، آرامش و سکون، پاک دامنی و عفاف و نتایج متعدد دیگر.
تهیه حداقل لوازم ضروری در آغاز زندگی به عنوان جهیزیه ، رسمی است که از دیر باز تا کنون در میان مردم ما مرسوم بوده است. اگر چه تامین این حداقل لوازم در گذشته بار مالی زیادی را بر خانواده تحمیل نمی کرد ولی با گذشت زمان با افزایش کمیت و کیفت آن، امروزه یکی از دغدغه های مهم خانوارهای ایرانی خصوصاً طبقات فقیر تبدیل شده است. تامین جهیزیه که بر اساس رسوم، عمدتاً بر عهده خانواده عروس می باشد در موارد بسیاری مانع ازدواج و یا به تاخیر افتادن آن می شود که این امر از نظر فرهنگی و اجتماعی خسارات زیادی را به جامعه وارد می نماید.
به منظور تسهیل در امر ازدواج و فراهم نمودن ازدواج های ساده و کاستن از بار مالی هنگفت آن از دوش خانواده های کم بضاعت و مستمند، موسسه خیریه امداد باران در قالب طرح ” مهر حضرت فاطمه (س) ”  اقدام به تامین بخشی از جهیزیه خانواده های مددجو و تحت پوشش خود می نماید. این موسسه با استعانت از خداوند متعال و همت خیرین همکار با موسسه هر ساله تعداد زیادی از جهزیه خانواده های هدف را تامین     می نماید. شما هم وطن نوع دوست می توانید با کمک مالی در تامین جهزیه در این کار خیر شریک شده و از اجر معنوی آن برخوردار گردید.

 

 

نظرات شما کل نظرات: 0 در دست بررسی: 0

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *